Wystawa z okazji rocznicy Kanału Augustowskiego w Brukseli 27 czerwca 2023 r.

Dnia 27 czerwca 2023 roku otwarto w Brukseli wystawę fotograficzną z okazji 200 rocznicy Kanału Augustowskiego. Więcej o tym wydarzeniu można dowiedzieć się z poniższych artykułów;

 
Poniżej prezentujemy zdjęcia z tego wydarzenia.

Dzień Polski w Brukseli 7 maja 2023 r.

Stowarzyszenie „Lokalna Grupa Działania – Kanał Augustowski” w dniu 7 maja br. wzięło udział na wspólnym stoisku Domu Polski Wschodniej w Pikniku Polskim w Brukseli organizowanym przez Ambasadę RP w Belgii.
Była to doskonała możliwość promocji Kanału Augustowskiego jako najcenniejszego zabytku tej części województwa, uznanego za Pomnik Historii. Do promocji wykorzystano gadżety promocyjne wykonane przez podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej w Augustowie oraz Ośrodka Rehabilitacyjno – Środowiskowego w Kuriankach k/Lipska jak również regionalne przysmaki. Odwiedzający stoisko mogli, korzystając z okularów vr, uczestniczyć w wirtualnym spływie kajakowym po Kanale za pomocą filmów przygotowanych przez Woj. Podlaskie.
Dodatkowym działaniem była wystawa fotograficzna poświęcona strefie Kanału umieszczona na parkanie Instytutu Polskiego (d. budynek Ambasady). Stowarzyszenie przygotowało całość przedsięwzięcia.
Organizacja przedsięwzięć była ważnym działaniem promocyjnym Województwa Podlaskiego jako obszaru bezpiecznego do przyjazdu i wypoczynku, przyczyniła się do wzrostu zainteresowania naszymi urokliwymi i niespotykanymi w innych regionach kraju walorami turystycznymi i przyrodniczymi, aktywnym spędzaniem czasu wolnego. Jest to niezwykle istotne albowiem w świadomości obcokrajowców to, że za południową – wschodnią granicą jest wojna w Ukrainie i wynikające stąd zagrożenia, rozciągają się na całą Polskę Wschodnią. Podejmowane działania mają zmienić utrwalające się stereotypy w takim postrzeganiu naszego regionu.

Poniżej prezentujemy zdjęcia z tego wydarzenia.

 

Piknik i rajd rowerowy 1 maja 2023 r.

1 maja 2023 Stowarzyszenie ,,Lokalna Grupa Działania – Kanał Augustowski” zorganizowało rajd rowerowy połączony z piknikiem i pokazem rowerów autorstwa Adama Zdanowicza. Prezentacja wydarzenia znajduje się na filmie.